عراقچی:
پایبندی به تعهدات اقتصادی خواسته ایران از اروپا است
حزب الله : معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران ایتالیایی تاکید کرد: تهران به تعهداتش در چارچوب برجام عمل کرده و متقابلا از اتحادیه اروپا انتظار داریم در کنارعمل به تعهدات سیاسی، به تعهدات اقتصادی خود براساس برجام عمل کند.
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۲
کد مطلب : 183039
پایبندی به تعهدات اقتصادی خواسته ایران از اروپا است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،سید عباس عراقچی که برای شرکت در نشست مکانیسم سیاسی مشورتی معاونین وزرای خارجه ایران و ایتالیا به رم سفر کرده است، در صبحانه کاری با جمعی از خبرنگاران رسانه های گروهی و پژوهشگران ایتالیایی، مواضع جمهوری اسلامی ایران را در خصوص برجام و وضعیت همکاری با اروپا و ایتالیا تشریح کرد.
معاون سیاسی وزارت خارجه در این نشست با اشاره به این که ایالات متحده آمریکا با خروج از برجام عملا قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحده را نقض کرده است، اظهار داشت: آمریکا فقط به خروج از برجام اکتفا نکرده و دیگر کشورهای جهان را نیز به نقض قطعنامه 2231 تشویق می کند. برجام یک موافقتنامه امنیتی و عدم اشاعه است و خروج امریکا از برجام امنیت اروپا و منطقه و نظام بین الملل را با چالش مواجه کرده است.
 
 
عراقچی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به تعهداتش در چارچوب برجام عمل کرده است و از اتحادیه اروپا انتظار داریم در کنار عمل به تعهدات سیاسی به تعهدات اقتصادی خود در برجام عمل کند چرا که تاکنون اقدامات اتحادیه اروپایی هنوز به راه حل های عملیاتی منجر نشده است.
در ادامه این نشست معاون سیاسی وزارت خارجه به پرسش های حاضران پاسخ داد.
عراقچی قرار است در سفر یک روزه خود به ایتالیا با همتای ایتالیایی خود خانم \\\'بلونی\\\' دبیر کل وزارت خارجه ، \\\'پتروچلی\\\' رئیس کمیسیون امور خارجی سنا، خانم \\\'گرانده\\\' رئیس کمیسون امور خارجه مجلس نمایندگان، \\\'گالاگر\\\' وزیر امور خارجه واتیکان دیدار و گفت وگو کند.

Share/Save/Bookmark
مرجع :ایرنا