متناسب با شرایط اقتصادی کشور راهکارهای جدید برای طرح تحول سلامت ارائه می‌شود
حزب الله : معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره بازنگری مجلس در تحول سلامت وزارت بهداشت گفت: طرح تحولات سلامت متناسب با زمان، نیازها و شرایط اقتصادی کشور مورد توجه جدید قرار می‌گیرد و متناسب با شرایط راهکارهای جدید ارائه می‌شود.
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۸
کد مطلب : 159630
متناسب با شرایط اقتصادی کشور راهکارهای جدید برای طرح تحول سلامت ارائه می‌شود
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،محمدباقر لاریجانی پیش از ظهر امروز در بازدید از مراکز درمانی و بهداشتی استان البرز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  استان البرز  به لحاظ درمانی و بهداشتی رو به رشد است و مجموعه‌های آموزشی و ارائه خدمات درمانی استان البرز رو به گسترش است.

 
معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه وضعیت بیمارستان‌ها و مراکز خدمات درمانی البرز رو به گسترش است، افزود: وزارت بهداشت همزمان با افزایش خدمات زیرساختی سعی دارد آموزش‌ها را تقویت کند.

 
لاریجانی ادامه داد: گسترش ارائه خدمات دانشگاه علوم پزشکی استان البرز متناسب با نیاز مردم منطقه افزایش چشمگیر پیدا خواهد کرد و واحدهای تخصصی رشد خوبی داشته است و برای گسترش آموزش‌های پایه‌ای و تخصصی در استان البرز کمک می‌شود.

 
وی با بیان اینکه کرج به دلیل دسترسی به نیروهای تخصصی از نظر این مورد بسیار خوب است، اضافه کرد: در شورای گسترش دانشگاه‌ها رشته کودک البرز تصویب شد و زمینه برای تخصص‌های دیگر نیز وجود دارد و رشته‌های متناسب با تخصص جامعه زنان نیز در البرز گسترش می‌یابد.

 
معاون وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه جلسه منطقه آمایشی منطقه 6 با حضور دانشگاه البرز، قم، قزوین، مرکزی و  زنجان در کرج برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد:  تا پایان سال تمام مناطق آمایشی در سراسر کشور برگزار می‌شود و پنجشنبه در مشهد مقدس منطقه آمایشی منطقه 9 نیز برگزار می‌شود.

 
لاریجانی با بیان اینکه زمانبندی دقیقی برای مناطق آمایشی در نظر داریم، گفت: سطربندی جدیدی در ارائه تحولات خدماتی و آموزشی دنبال می‌شود و در شرایط فعلی آموزش پزشکی کشور سطح درستی را تعقیب می‌کند.

 
وی وضعیت پزشکی ایران را در منطقه خاورمیانه خوب ارزیابی کرد و بیان داشت: از دانشگاه‌های علوم پزشکی خواسته شده افق برنامه‌ای و ماموریت‌گرا برای خود بر اساس مناطق آمایشی تنظیم و سامان کنند تا بسترهای علمی و بین رشته‌ای درست شود.

 
معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه تمام دانشگاه‌ها سال گذشته اعتبار بخشی شدند، افزود: در همین ماه نتایج اعتبار بخشی دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌های آموزشی اعلام می‌شود.

 
لاریجانی مجازی‌سازی و بین‌المللی کردن آموزش پزشکی را مهم دانست و تصریح کرد: آموزش پزشکی دانشگاه‌ها باید هدفمند باشد و بر اساس نتایج زمانبندی اعتبار بخشی آن دسته از دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها که مشکلات و نقص دارند با یک بازه‌ زمانی مورد بازدید قرار گرفته تا حداقل استاندارد پزشکی در مراکز درمانی انجام شود.

 
وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره میزان اعتبار آموزشی وزارت بهداشت در سال 97، گفت: 10 الی 15 درصد اعتبار دانشگاه‌های علوم پزشکی آموزشی است و بقیه بودجه ارائه خدمات بهداشتی است.

 
لاریجانی درباره بازنگری مجلس در تحول سلامت وزارت بهداشت نیز بیان کرد: طرح  تحولات سلامت متناسب با زمان، نیازها و شرایط اقتصادی  کشور مورد توجه جدید قرار می‌گیرد و متناسب با شرایط راهکارهای جدید ارائه می‌شود.

Share/Save/Bookmark
مرجع :تسنیم