فرمانده چینی عملیات نجات نفتکش سانچی:
احتمالاً همه ۳۲ خدمه جان باخته‌اند
فرمانده چینی عملیات امداد و نجات نفتکش سانچی گفت: بالابر نفتکش که از آن برای ورود به قایق‎های نجات و همچنین پریدن به دریا استفاده می‌شود، پایین نیامده و این نشان می‎دهد ملوانان ایرانی جز یک نفر، فرصت ورود به آب را نداشته‎اند.
يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۰
کد مطلب : 160016
احتمالاً همه ۳۲ خدمه جان باخته‌اند
 شیه چون‎وی صبح امروز در نشست تخصصی کمیته بحران چین که با حضور علی ربیعی، نماینده ویژه رئیس جمهوری و مسئول کمیته رسیدگی به حادثه نفتکش سانچی برگزار شد، عنوان کرد: عملیات اطفای حریق و ورود به کشتی با همه امکانات ادامه دارد.

 
وی افزود: از همان ساعت نخست انفجار، جست‌وجوی گروه‌های امداد و نجات شروع شد و غیر از پیکر یک خدمه، هیچ فرد دیگری یافت نشد.

 
وی تأکید کرد: بررسی‌های کارشناسی تیم متخصص چین نشان می‌دهد همه دریانوردان ایرانی در همان ساعت نخست انفجار، جان باخته‌اند.

 
به‌گفته وی، مشاهدات کشتی‌های عبوری نیز نشان می‌دهد که شدت انفجار اولیه به‌حدی بوده است که هیچ دریانوردی زنده نمانده است.

 
این فرمانده چینی افزود: با وجود این، ما همچنان به تلاش‌های خود ادامه می‌دهیم.

 
در ادامه این نشست، علی ربیعی، نماینده ویژه رئیس جمهوری و مسئول کمیته رسیدگی به حادثه نفتکش سانچی بر روشن شدن وضعیت این نفتکش تأکید کرد و از چینی‌ها خواست در اطفای حریق کشتی از هیچ کوششی دریغ نکنند.

 
کشتی سانچی روز 25 آذر ماه 1396 بندر عسلویه را با محموله حدود یک‌میلیون بشکه میعانات گازی به‌مقصد یکی از بنادر کره جنوبی ترک کرد و روز شنبه (16 دی‌ماه) ساعت هشت شب به‌وقت محلی با یک کشتی فله‌بر تحت پرچم هنگ‌کنگ و با خدمه چینی برخورد کرد.

 
در این حادثه 32 خدمه این نفتکش مفقود شدند که با پیدا شدن پیکر سه خدمه آن تاکنون، سرنوشت 29 نفر دیگر همچنان نامشخص است.

Share/Save/Bookmark
مرجع :تسنیم