جام‌جهانی قطر کابوس ۱۵ ساله را از سر فوتبال ایران بر می‌دارد؟
حزب الله : روزنامه استاد الدوحه قطر از احتمال برگزاری لیگ قهرمانان آسیا در یک فصل و نه یک سال خبر داد.
پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۴
کد مطلب : 183624
جام‌جهانی قطر کابوس ۱۵ ساله را از سر فوتبال ایران بر می‌دارد؟
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،کنفدراسیون فوتبال آسیا در نظر دارد که از سال ۲۰۲۱ لیگ قهرمانان آسیا را به جای یک سال در یک فصل برگزار کند و به این ترتیب این رقابت به جای این که در ماه فوریه آغاز شود در ماه سبتامبر برگزار خواهد شد.

قرار است در نشستی این پیشنهاد مورد رای‌گیری قرار گیرد. اگر لیگ قهرمانان آسیا هم مانند لیگ قهرمانان اروپا در یک فصل برگزار شود از جذابیت بیشتری برخودار خواهد شد.

 
 
اتفاقی که سال‌هاست ایران به دنبال آن است. از سال ۲۰۰۷ که کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلیل شیوع بیماری سارس در شرق آسیا ، ۶ ماه برگزاری لیگ قهرمانان آسیا را به تاخیر انداخت، تا امروز تلاش زیادی از سوی مسئولان مختلف فوتبال ایران انجام گرفت تا تقویم بازی‌های آسیایی درست شود اما مدام با مخالفت شرق آسیایی ها روبرو می شد.

 
عزیز محمدی رئیس پیشین سازمان لیگ ایران ، بارها و بارها در این زمینه واکنش نشان داده بود و طوری که وقتی در جلسات کمیته مسابقات آسیا در این باره شروع به حرف زدن می کرد، تقریبا بقیه از تکراری بودن اعتراض خنده شان می گرفت، درحالی که این خواسته در همه این سال ها ضربات زیادی را به نمایندگان غرب آسیا زده است.

 
برنامه فعلی منطبق با لیگ فوتبال کره و ژاپن است و آنها در همه این سال ها بیشترین مخالفت را با تغییر برنامه ها کرده بودند. عزیز محمدی در این باره به خبرآنلاین می گوید:« اگر تقویم ای اف سی برای لیگ قهرمانان با تقویم فیفا هماهنگ شود بدون تردید گام بزرگی در حل مشکلات مختلف چون فشردگی و تداخل بازی های ملی با باشگاهی هم خواهیم داشت. سالها ما این حرف را زدیم و برنامه بردیم اما کسی حمایت نکرد.»

 
حالا اما یک عامل بزرگ به کمک فوتبال آسیا آمده است. برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ در زمستان کمک می کند تا تغییراتی اساسی در فوتبال آسیا رخ دهد. اگر این ادعای روزنامه قطری واقعیت پی‌دا کند، گامی بزرگ در توسعه و پیشرفت فوتبال غرب آسیاست.

 
فکر کنید چه تیم های خوبی از ایران به دلیل وقفه در برگزاری لیگ قهرمانان آسیا از میانه مسابقات از هم پاشیده اند. نمونه آخرینش همین تیم شفر سال قبل با تیام و جباروف و امید ابراهیمی و دیگران بود یا پرسپولیس فصل قبل از آن! 

Share/Save/Bookmark
مرجع :خبرآنلاین