ضوابط محیط زیستی در فعالیت معادن استان البرز اجرایی نمی‌شود
حزب الله : مدیر کل محیط زیست استان البرز گفت: ضوابط محیط زیستی در فعالیت معادن بسیار اهمیت دارد که اجرایی نمی‌شود و انباشت نخاله معادن در فصل پاییز و زمستان سبب گرد و غبار می‌شود و در اثر تردد ماشین آلات آن‌ها شاهد گرد و غبار هستیم.
پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۳
کد مطلب : 159829
ضوابط محیط زیستی در فعالیت معادن استان البرز اجرایی نمی‌شود
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، فردین حکیمی در جلسه شورای معادن استان البرز که صبح امروز در سالن جلسات استانداری البرز برگزار  شد اظهار داشت: بر طبق ماده 24 معادن باید سازمان صنعت، معدن و تجارت در مناطق چهارگانه برای ارائه مجوز معدن از سازمان محیط زیست استعلام بگیرد.

 
مدیرکل محیط زیست استان البرز با بیان اینکه در خارج از مناطق چهارگانه از نظر فضای سبز، دسترسی‌ها، استانداردسازی و پساب استعلامی انجام نمی‌شود، افزود: از معادن شهرستان ساوجبلاغ بیشترین شکایت وجود دارد و در محدود تهران دشت نیز بیشترین تراکم معادن شن و ماسه است.

 
حکیمی با اشاره به اینکه در جاده چالوس مجوز معدنی بدون استعلام‌های محیط زیستی صادر می‌شود، گفت:  معادن در تهران دشت نباید بعد از پایان کار رهاسازی شود و بر اساس ماده 90 معادن صدور مجوز معادن باید مغایر با استقرار معادن و صنایع نباشد.

 
مدیر کل محیط زیست استان البرز ادامه داد: ضوابط محیط زیستی در فعالیت معادن بسیار اهمیت دارد که اجرایی نمی‌شود و  انباشت نخاله معادن در فصل پاییز و زمستان سبب گرد و غبار می‌شود و  در اثر تردد ماشین آلات آن‌ها شاهد گرد و غبار هستیم.

 
وی با اشاره به اینکه حجم فاضلاب صنایع و معادن در تهران دشت بسیار بالا است، تصریح کرد: از پساب معادن برای فاضلاب پایدار می‌توان استفاده کرد و برای برداشت عمقی معادن هیچ نظارتی نیست و برخی معادن تا عمق 40 متر حفر می‌شوند.

Share/Save/Bookmark
مرجع :تسنیم