همه مهاجمان و 5 غیرنظامی کشته شدند
نیروهای افغان کنترل هتل کابل را به دست گرفتند
حزب الله : نیروهای ویژه افغانستان امروز(یکشنبه) کنترل هتل "اینترکنتینانتال" کابل را که مورد هجوم شبه‌نظامیان قرار گرفته بود، به دست گرفتند. وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که با کشته شدن سه مهاجم، این عملیات پایان یافته است.
يکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۳
کد مطلب : 160547
نیروهای افغان کنترل هتل کابل را به دست گرفتند
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،این هتل شنبه شب مورد هجوم مردان مسلح قرار گرفت و تا بامداد امروز برخی طبقات هتل همچنان در دست این افراد قرار داشت.

 
همزمان با آغاز صبح، ستونی از دود بر فراز ساختمان این هتل دیده می‌شود و چندین خودروی زرهی ارتش آمریکا با مسلسل در نزدیکی هتل حضور دارند. نیروها و واحدهای نظامی پلیس و ارتش افغانستان نیز در محل مستقر هستند.

 
مقام‌های افغانستان گفته‌اند که سه مهاجم این عملیات تروریستی کشته شده‌اند. تا صبح امروز نیروهای ویژه به دنبال یک یا دو تن از مهاجمان بودند که گفته می‌شد همچنان مقاومت می‌کنند.

 
نجیب دانش، سخنگوی وزارت کشور افغانستان، به بی‌بی‌سی گفته است که حمله به هتل اینترکنتینانتال کابل با کشته شدن ۳ مهاجم این حمله پایان یافته است و نیروهای امنیتی افغانستان کنترل هتل را بدست گرفته‌اند.

 
وی گفت که در این حمله ۵ غیرنظامی از جمله یک تبعه خارجی نیز کشته شده است و ۶ نفر هم مجروح شده‌اند.

 
مسئولان افغان پیشتر گفته بودند که در این حمله بین 4 تا 5 فرد مسلح مشارکت دارند.

 
این حمله چند روز پس از آن رخ داد که سفارت آمریکا نسبت به وقوع حملات احتمالی در هتل‌های کابل هشدار داده بود.

 
سخنگوی وزارت کشور افغانستان پیشتر گفته بود، 16 شهروند خارجی نجات داده شدند اما هنوز ملیت آنها مشخص نشده است.

 
هیچ گروهی تاکنون مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

 
احمد حریص نایب، مدیریت این هتل گفته است که مهاجمان از طریق آشپزخانه به بخش اصلی هتل راه پیدا کردند. به گفته یکی از شاهدان، مهاجمان اقدام به گروگانگیری کارمندان هتل و مسافران کرده‌ بودند.

 
هتل مذکور که سازه آن مربوط به دهه 60 میلادی است، در 2011 نیز هدف حمله طالبان قرار گرفته بود.

 
این هتل قرار بود امروز میزبان کنفرانس فناوری اطلاعات با حضور بیش از 100 مدیر و مهندس این بخش و مسئولان محلی باشد که مورد حمله قرار گرفت.

Share/Save/Bookmark
مرجع :ایسنا