احتمال نقش داماد ترامپ در قتل خاشقچی قوت گرفت
حزب الله : نماینده دمکرات کنگره آمریکا اعلام کرد که ممکن است داماد دونالد ترامپ در پرونده ناپدید شدن و به دنبال آن قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی نقش داشته باشد.
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۳
کد مطلب : 180996
احتمال نقش داماد ترامپ در قتل خاشقچی قوت گرفت

به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،به گزارش تارنمای ' نشنال ریویو ' ، ' خواکین کاسترو ' نماینده دمکرات کنگره آمریکا گفت که ' جراد کوشنر ' مشاور کاخ سفید و داماد دونالد ترامپ با قرار دادن نام ' جمال خاشقچی ' در 'لیست دشمنان' عربستان که به 'محمد بن سلمان' ولیعهد عربستان ارائه شده بود، ممکن است پایه گذار قتل این روزنامه نگار و منتقد آل سعود باشد.

کاسترو در گفتگو با شبکه سی ان ان عنوان کرد که جراد کوشنر ممکن است با کمک گرفتن از امور اطلاعاتی آمریکا این فهرست را به بن سلمان داده باشد و ولیعهد عربستان نیز براساس آن لیست عمل کرده است . در این لیست نام جمال خاشقچی دیده می شود.

پاپی هارلو مجری شبکه سی ان ان در این گفتگو خطاب به این قانونگذار کنگره گفت که این شبکه مدارکی که این ادعا را ثابت کند، بدست نیاورده است و کاسترو گفت: من این گزارش را دیده ام و لازم است تحقیقات در این ارتباط انجام شود.

اظهارات این قانونگذار کنگره در حالی منتشر شده که جراد کوشنر از زمان حضور در کاخ سفید روابط نزدیکی با بن سلمان داشته است هرچند هنوز شواهد و مدارکی در این خصوص بدست نیامده است.

به گزارش ایرنا، روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» نیز روز جمعه به نقل از یک منبع نزدیک به کاخ سفید فاش کرد که «جراد کوشنر» داماد ترامپ از وی خواسته است، از «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در موضوع پرونده ناپدیدشدن «جمال خاشقچی» روزنامه نگار منتقد هیات حاکمه ریاض حمایت کند.

این نشریه به نقل از این منبع نزدیک به کاخ سفید افزود: کوشنر از ترامپ خواسته است که در کنار بن سلمان بایستد و حمایت وی را رها نکند .

کوشنر گفته است که همان گونه که ولیعهد سعودی پیشتر توانست از انتقادات به سلامت عبور کند، این بار نیز این توانایی را خواهد داشت.

خاشقچی از دوم اکتبر (10مهر) پس از مراجعه به ساختمان کنسولگری عربستان در شهر استانبول ناپدید شده است.

برخی منابع غیر رسمی خبری اعلام کرده اند که خاشقچی توسط ماموران سرویس امنیتی سعودی پس از شکنجه در کنسولگری عربستان به قتل رسیده است.

خاشقچی 59 ساله، بعد از انتخاب بن سلمان به عنوان ولیعهد عربستان، این کشور را ترک کرد و به آمریکا رفت. وی در مقالاتی که در روزنامه 'واشنگتن پست' نوشته بود، از جنگ عربستان در یمن، بحران اقتصادی با کانادا و دستگیری مدافعان حقوق زنان عربستان انتقاد کرده بود.

Share/Save/Bookmark
مرجع :ایرنا