هیئت فوتبال تبریز:
اقدام تراکتورسازی در بلیت‌فروشی الکترونیکی خودسرانه است
حزب الله : باشگاه تراکتورسازی با قراردادی متفاوت از پرسپولیس و استقلال، ورزشگاه یادگار امام (ره) را به دومین ورزشگاه مجهز به بلیت‌فروشی الکترونیکی تبدیل کرده اما هیئت فوتبال آذربایجان شرقی این اقدام را خودسرانه می‌داند.
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۶
کد مطلب : 152799
اقدام تراکتورسازی در بلیت‌فروشی الکترونیکی خودسرانه است
 

 

به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،روز جمعه بلیت‌فروشی دیدار تراکتورسازی - پارس جنوبی جم پارس به صورت الکترونیکی انجام می‌شود؛ اتفاقی که پیش از این تنها در دیدارهای استقلال، پرسپولیس و تیم ملی رخ می‌داد. تراکتورسازی که سال‌ها پیش برای نخستین بار بلیت‌فروشی الکترونیکی را در فوتبال ایران باب کرد، حالا پس از دو سال، وارد چرخه بلیت‌فروشی شده است که فدراسیون فوتبال آن را طی قراردادی با شرکت «برهان مبین» در ورزشگاه آزادی اجرایی کرد.

فدراسیون فوتبال ابتدا با قراردادی عجیب بلیت‌فروشی الکترونیکی را در دیدارهای استقلال و پرسپولیس به همین شرکت سپرد و سهم این شرکت از بلیت فروشی 35 درصد بود، اما بعدها این قرارداد به شیوه بهتری اجرایی شد تا سهم شرکت متولی بلیت‌فروشی الکترونیکی کمتر شود و به 12.5 درصد برسد. کل پول حاصل از بلیت‌فروشی به باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس واگذار خواهد شد؛ موضوعی که رئیس فدراسیون هم آن را تایید کرد.

پس از این اتفاقات، حالا باشگاه تراکتورسازی هم قصد دارد دیدارهای خانگی خود را به‌صورت الکترونیکی بلیت‌فروشی کند؛ البته بلیت‌فروشی که متفاوت‌تر از استقلال و پرسپولیس خواهد بود. قراردادی که باشگاه تراکتورسازی با شرکت برهان مبین امضا کرده، کمی از قراردادی که سرخابی‌های پایتخت زیربار آن رفته‌اند، متفاوت است. در این قرارداد همان 12.5 درصدی از بلیت‌فروشی دیدارهای خانگی تراکتورسازی در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز به برهان مبین می‌رسد که استقلال و پرسپولیس تاکنون زیربار پرداخت آن نرفته‌اند.

 از طرفی دیگر، فدراسیون فوتبال به سرخابی‌های پایتخت اعلام کرده بود که اگر صددرصد پول بلیت‌فروشی به آنها برسد، خودشان هم باید غرامت شکایت احتمالی برهان مبین‌ را بدهند. این مورد شامل تراکتورسازی نمی‌شود، چون آنها طبق قراردادی که منعقد کردند، 12.5 درصد از بلیت‌فروشی را می‌دهند و برهان مبین هم به همان مبلغ راضی است. در واقع برهان مبین فقط مجری این طرح در ورزشگاه یادگار امام (ره) است و خودش هم بلیت‌فروشی را در تبریز انجام می‌دهد. با این اوصاف، به‌نظر می‌رسد عقد قرارداد باشگاه تراکتورسازی با برهان مبین قدم مثبتی است که پس ورزشگاه آزادی، بلیت‌فروشی الکترونیکی در دومین ورزشگاه ایران هم راه‌اندازی شود.

این اتفاق در حالی رخ داده که هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی می‌گوید در جریان این موضوع نیست.

محمدرضا تقیون مدیر روابط عمومی هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی در این‌باره به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: ابتدا باید بگویم ما مخالف هرگونه افزایش قیمت بلیت هستیم. آقای ششگلانی (رئیس هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی) هم بارها در همه جلساتی که در فدراسیون فوتبال بوده، این موضوع را با توجه به وضعیت معیشت مردم اعلام کرده است. ما به هیچ وجه راضی نیستیم که قیمت بلیت‌ها افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به قرارداد باشگاه تراکتورسازی با شرکت برهان مبین، خاطرنشان کرد: کار باشگاه تراکتورسازی یک اقدام خودسرانه است و ما از آن اطلاعی نداریم. سازمان لیگ هم از آن اطلاعی ندارد. هرگونه افزایش قیمت بلیت هم باید از طریق سازمان لیگ اعمال شود که ما مخالف آن هم هستیم. دیگر اقدامی که باشگاه تراکتورسازی انجام داده، این است بلیت‌های جایگاه ویژه را هم با قیمت 20 هزار تومان به فروش می‌رساند. در جایگاه ویژه معمولاً مسئولان و پیشکسوتان می‌نشینند، اما باشگاه تراکتورسازی بلیت‌های آنجا را هم می‌فروشد که این غیر قانونی است. اداره ورزش و جوانان و هیئت فوتبال هیچ اطلاعی از این موضوع ندارند. حتی سازمان لیگ هم در جریان این موضوع نیست.

مدیر روابط عمومی هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: باشگاه تراکتورسازی چهار سال پیش بلیت‌فروشی الکترونیکی را وارد ایران کرد، اما آنها حالا به شرکت متولی این موضوع بدهی‌هایی دارند که لازم است آن را پرداخت کنند. کاری نداریم که تراکتورسازی با چه شرکتی قرارداد بسته، آنها باید به تعهدات‌شان عمل کنند. ما با برهان مبین یا جای دیگر هیچ مشکلی نداریم. به هیئت فوتبال هم ربطی ندارد که باشگاه بلیت‌فروشی خود را به چه شرکتی می‌دهد، آنها فقط باید بدهی خودشان را صفر کنند. باشگاه تراکتورسازی نزدیک چهار سال است که تجهیزات آن شرکت هم استفاده می‌کند و آنها هم از طریق سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال پیگیر هستند. باز هم می‌گویم که ما مشکلی با بلیت‌فروشی الکترونیکی نداریم، فقط می‌گوییم قیمت بلیت‌ تحت هیچ شرایطی نباید افزایش پیدا کند. الان استقبال از بازی‌های ما کمتر شده و اگر قیمت بلیت هم افزایش پیدا کند،‌ مردم عملاً از ورزشگاه‌ها دور می‌شوند.


Share/Save/Bookmark
مرجع :خبرگزاری تسنیم