فضای مجازی اولویت اول کشور باشد/ بی‌اثر بودن رفراندوم کردستان
حزب الله : یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: کردستان عراق در احاطه سه کشور قدرتمند است و این کشورها اجازه نمی‌دهند پایگاه رژیم صهیونیستی در منطقه شکل بگیرد.
يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۱
کد مطلب : 152357
فضای مجازی اولویت اول کشور باشد/ بی‌اثر بودن رفراندوم کردستان
 

 

                        
                       
                        

به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی قبل از ظهر یکشنبه در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی کشور با اشاره به فعالیت‌های ناجا در رابطه با ایام عزاداری دهه محرم عنوان کرد: با توجه به این حجم از برگزاری مراسم عزاداری در سراسر کشور نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت عملکرد خوبی داشت که جای تقدیر دارد.

وی در ادامه به حادثه لاس وگاس آمریکا گفت: اینکه یک نفر به تنهایی و بدون کمک دیگران بتواند نزدیک به ۵۰۰ نفر را به گلوله ببیند و کشته و زخمی کند نشان از وجود ناامنی در این کشور است و این درحالی است که ایران در چنین جهان ناامنی مانند یک جزیره امن است.

افزایش آگاهی مردم در زمینه قمه زنی

این مرجع تقلید به قمه زنی هم اشاره و بیان داشت: در گزارش ها آمده بود که قمه زنی امسال در قم مشاهده نشده است و در کشور هم بسیار کم بوده و این نشان می دهد که در این زمینه برنامه های فرهنگی خوبی اجرا شده و مردم هم آگاهی زیادی در این زمینه پیدا کرده اند و نیروی انتظامی هم خوب عمل کرده است.

وی به مساله امنیت اشاره و بیان کرد: امنیت نعمتی است که تا از دست نرود کسی قدر دان آن نیست و دشمنان بسیار سعی دارند تا این امنیت را از ایران بگیرند ویکی  از اقدامات آنها در این زمینه مساله کردستان است ولی باید بدانند که نقشه شان نقش بر آب می شود.

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم به مساله رفراندوم کردستان اشاره و عنوان داشت: اگر اینها عقل داشتند سراغ رفراندوم نمی رفتند چون باید بدانند که در احاطه سه کشور قدرتمند قراردارند و این سه کشور اجازه نمی دهند که پایگاه اسرائیل در منطقه شکل بگیرد.

لزوم هوشیاری در مراقبت از فضای مجازی

وی به فضای مجازی و آسیب های آن هم اشاره و ضمن تاکید بر هوشیاری بیشتر در این موضوع ابراز داشت: به دلیل آسیب پذیری هایی که در این زمینه وجود دارد دشمن حساب ویژه ای در این زمینه باز کرده است و شیطنت های خود را در زمینه اخلاقی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی در این مسیر دنبال می کند.

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه فضای مجازی باید اولویت اول در کشور باشد گفت: در هر حال هر مفسده ای راه حلی دارد و باید در زمینه فضای مجازی هم به دنبال راه حل مناسب بود.

وی ارتقاء سطح دینی و عقیدتی نیروهای ناجا را هم مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: همین ایمان و عقیده بود که در دوران جنگ بسیاری از جوانان را راهی جبهه ها کرد و این اعتقادات پشتوانه نظام است.

این مرجع تقلید ادامه داد: باید بیداری و امنیت را در کشور حفظ کنیم و بخصوص در مرزهای غربی کشور این مساله باید مورد توجه بیشتری باشد.

وی همچنین مساله مواد مخدر را هم مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این مساله باید در کشور مورد حساسیت ویژه باشد بخصوص با توجه به اینکه برخی از همسایگان کشور ما صادر کننده مواد مخدر هستند باید در این زمینه مراقبت بیشتری داشته باشیم.


Share/Save/Bookmark