توافق بر سر ریاست‌جمهوری بارزانی تکذیب شد
استقبال ۱۱ جریان پیروز در انتخابات از طرح العبادی
حزب الله : یک منبع در دفتر رسانه‌ای ائتلاف «دوله قانون» در عراق شایعات مبنی بر توافق بر سر ریاست‌جمهوری «مسعود بارزانی» را تکذیب کرد.
سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۰
کد مطلب : 172788
استقبال ۱۱ جریان پیروز در انتخابات از طرح العبادی
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، 11 جریان سیاسی پیروز در انتخابات پارلمانی اخیر در عراق پاسخ به طرح پیشنهادی «حیدر العبادی» نخست‌وزیر برای برگزاری نشستی گسترده با هدف مشخص کردن برنامه‌های دولت بعدی و شتاب بخشیدن به روند آن، را بررسی می‌کنند.

 
یک منبع در ائتلاف «النصر» به رهبری العبادی، به شبکه تلویزیونی «روسیا الیوم»، اعلام کرد بارزترین جریان‌های سیاسی که نمایندگانی از خود را برای تدوین اصول کلی برای این پاسخ مکلف کرده‌اند، ائتلاف «الفتح» به رهبری «هادی العامری»، فهرست «سائرون» به رهبری «مقتدی صدر»، و دیگر جریان‌های سیاسی هستند که کرسی‌هایی در انتخابات اخیر به دست آورده‌اند.

 
طبق اعلام این منبع، بارزترین غایبان تا این لحظه در این نشست‌ها، ائتلاف «دوله قانون» به رهبری «نوری المالکی» است که احتمال می‌رود طی چند روز آینده به نشست‌ها ملحق شود.

 
گفتنی است حیدر العبادی، نخست‌وزیر کنونی عراق، که ماموریتش در این سمت رو به پایان است، در 14 ژوئیه گذشته خواستار برگزاری «نشست ملیِ» جریان‌های سیاسی پیروز در انتخابات برای بررسی تشکیل دولت و حل اختلافات سیاسی قبل از ورود کشور به خلا قانونی، شد.

 
از دیگر تحولات سیاسی در عراق این است که «هشام الرکابی» مدیر دفتر رسانه‌ای نوری المالکی، وجود هرگونه توافق بر سر ریاست‌جمهوری «مسعود بارزانی» را تکذیب کرد.

 
الرکابی در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: «چنین توافقاتی وجود ندارد و در حال حاضر مشغول گفت‌و‌گو در خصوص تشکیل فراکسیون اکثریت برای تشکیل دولت هستیم».

 
طبق این گزارش، برخی رسانه‌ها و کابران شبکه‌های اجتماعی روز گذشته سندی را منتشر کردند که امضای «حسن السنید» از رهبران دوله قانون، «فاضل میران» از رهبران کُرد و یک فرد دیگر پای آن بود که در آن بر سر ریاست‌جمهوری مسعود بارزانی توافق شده بود.

Share/Save/Bookmark
مرجع :تسنیم