بزرگترین فاجعه 3 قرن گذشته در تهران.. رخ می‌دهد یا خیر؟
حزب الله : بزرگترین فاجعه 3 قرن گذشته در تهران | اگر زلزله‌ای بالای 7 ریشتر، تهران را بلرزاند، یکی از بزرگترین فاجعه‌های 3 قرن گذشته در این شهر مشاهده می‌شود. اما چرا یک مهندس زلزله، چنین نظری دارد؟
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۴
کد مطلب : 159486
بزرگترین فاجعه 3 قرن گذشته در تهران.. رخ می‌دهد یا خیر؟

به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،زلزله‌ی 5.2 ریشتری تهران در چهارشنبه شب، نشان داد که مردم پس از فاجعه‌ی اخیر کرمانشاه، آمادگی بیشتری برای مقابله با این بلای طبیعی را داشتند. «پرفسور فریبرز ناطق الهی»، مهندس زلزله، بنیانگذار مقاوم سازی و مدیریت بحران  راهکار فعلی بهبود اوضاع را «مهاجرت معکوس» دانست. مهاجرت معکوس، بازگشت به شهرهای کوچک و روستاها است تا فرصتی برای مسئولین ایجاد شود که به مقاوم‌سازی و ایمن‌سازی شهر بپردازند. وی در ادامه افزود که باید از مسئولین، مطالبه‌ی شهر ایمن داشته باشیم.

 
بخوانیم: گسل اشتهارد، اشتهایی تازه یافت

موضوع زلزله در تهران، شوخی بردار نیست!

 
ناطق الهی در رابطه با احتمال وقوع زلزله بالای 7 ریشتر در تهران گفت: یک زلزله‌ی 7.2 ریشتری در تهران، سناریویی وحشتناک و غیرقابل تجسم است. آسیب پذیری در برابر زلزله، به پارامترهای مختلفی بستگی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به طول مدت زمان زلزله و قدرت آن اشاره کرد. نوع خاک نیز تاثیر مستقیم بر میزان آسیبی دارد که به شهر و بناهای آن خواهد رسید. وی ادامه داد: تصور مهندسی من این است که اگر زلزله‌ای بالای 7 ریشتر، تهران را بلرزاند، یکی از بزرگترین فاجعه‌های 3 قرن گذشته در این شهر مشاهده می‌شود.

 
بزرگترین فاجعه 3 قرن گذشته در تهران.. رخ می‌دهد یا خیر؟

 
بخوانیم: در سفر هنگام وقوع زلزله چه کنیم؟

 
او درمورد پیش‌بینی خود گفت: شاید اندکی بزرگنمایی کرده باشم، اما از آنجا که علمک‌ها در اکثر خانه‌ها، پشت دیوارهای آجری هستند که و پشت آن‌ها، کنتر برق وجود دارد، با فروریختن آجرها و شکستن علمک، برق جرقه خواهد زد و سوختگی وحشتناکی رخ می‌دهد. بنابراین تهران در کام آتش فرو می‌رود و نابود می‌شود.

Share/Save/Bookmark
مرجع :خبرآنلاین