رعدوبرق، تگرگ و احتمال سیلابی‌شدن رودخانه‌ها در ۱۱ استان
حزب الله : سازمان هواشناسی کشور برای ۱۳ استان کشور، رعدوبرق، تگرگ و احتمال سیلابی‌شدن مسیلها و رودخانه‌ها را پیش‌بینی کرد.
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۰
کد مطلب : 169214
رعدوبرق، تگرگ و احتمال سیلابی‌شدن رودخانه‌ها در ۱۱ استان
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد پیر‌و اطلاعیه شماره 20 یکشنبه مورخ 97/02/30 و اخطاریه شماره 33 دوشنبه مورخ 97/02/31، طی امروز و فردا به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رشد ابرهای جوششی، وقوع رگبار و رعدوبرق و تندباد‌های شدید لحظه‌ای و احتمال تگرگ و سیلاب موقت و ناگهانی در مسیلها در مناطق زیر پیش‌بینی می‌شود:

سه‌شنبه 97/3/01‌: رگبار و رعدوبرق و تگرگ، آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه‌ها در برخی مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، جنوب اردبیل، مرکزی، شمال همدان، جنوب قزوین، نیمه غربی قم و  اصفهان، دامنه‌های البرز در استانهای البرز، تهران و سمنان.

 
چهارشنبه 97/3/02: آذربایجان غربی، جنوب و غرب آذربایجان شرقی، همدان، نیمه جنوبی مرکزی، جنوب و غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس، ارتفاعات کرمان.

 
از این رو توصیه می‌شود با توجه به انتظار وقوع آذرخش به‌خصوص در مناطق کوهستانی همچنین احتمال سیلابی شدن مسیلها و وزش بادهای مخرب، برای  کاهش خسارات احتمالی  و حفظ ایمنی، اقدامات  لازم  به‌کار گرفته شود.

Share/Save/Bookmark
مرجع :تسنیم