کاش زندگی واقعی مثل تبلیغات تلویزیونی بود

عصرایران , 9 تير 1397 ساعت 15:40

دقت كرديد در تبليغات خانه‌های بزرگ، حیاط‌‌‌دار، مدرن و همیشه تمیز و مرتب؛ یخچال‌های همیشه پُر، سفره‌های رنگین ،ماشین‌های برّاقِ از کارواش درآمده؛ طبیعت زیبا و بی‌نقص؛ بچه‌های فوق‌العاده زیبا، مؤدب، تمیز و خوش‌رودقت كرديد در تبليغات خانه‌های بزرگ، حیاط‌‌‌دار، مدرن و همیشه تمیز و مرتب؛ یخچال‌های همیشه پُر، سفره‌های رنگین ،ماشین‌های برّاقِ از کارواش درآمده؛ طبیعت زیبا و بی‌نقص؛ بچه‌های فوق‌العاده زیبا، مؤدب، تمیز و خوش‌رو؛ پدران همیشه خوش‌تیپ و مهربان؛ مادرانِ همیشه خندان، همیشه آراسته و بی‌اندازه صبور، حتی وقتی بچه با لباس سفیدِ سر تا پا گِلی وارد خانه می‌شود یا وقتی همسر، یک لیوان نسکافه را روی لباس‌هایی که او تازه شسته و اتو کرده، خالی می‌کند ... .
 
اما زندگی واقعی اين نيست، همۀ مردم خانه‌های بزرگ ندارند؛ عده‌ای مستأجرند و عده‌ای هم بی خانمان. در زندگی واقعی، همۀ یخچال‌ها همیشه پر و همۀ سفره‌ها رنگین نیست. نه تنها همه ماشین لوکس ندارند بلکه عدۀ زیادی زن و بچۀ خود را ترک موتور می‌نشانند.
 
حتی طبیعت هم با انواع آلودگی‌ها و سوء استفاده‌های انسان به قهقرا رفته است. بچه‌ها همیشه خوشحال نیستند. پدران خسته، نگران و عصبانی هم کم نیستند و مادران همیشه این‌قدر صبور نيستند.
 
واقعیت این است که در دنیا هیچ‌چیز بی‌نقص نیست مگر در یک قاب مَجازی و خیالی. پس رویاپردازی نکنیم و هر تصمیمی برای ساختن شخصیت خود داریم، زودتر دست به کار شویم وگرنه بخواهیم منتظر شرایط ایده‌آل بمانیم، هیچ‌گاه محقّق نمی‌شود.
 
خودمان ايده آل ها را بسازيم
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


کد مطلب: 172085

آدرس مطلب: http://hezbollahnews.com/vdcaaun6m49n0w1.k5k4.html

حزب الله
  http://hezbollahnews.com